a

Lorem ipsum dolor amet, modus intellegebat duo dolorum graecis

Follow Us
  /  Kolik

Dünyaca ünlü Dr. Harvey Karp’ın metoduyla koliğe son diyoruz.
Bebeğiniz 2 haftalıkken başlayan ve 3 aylık olana kadar devam eden, kolik olarak adlandırılan, ağlama krizleri hem bebek hem de anne-babalar için çok zor bir dönemdir.
Geçmişte koliğin gaz sancısı olduğu tahmin edildiği için gaz giderici şuruplar ve damlalar tavsiye edilirdi. Artık koliğin gaz olmadığını bu sebeple de gaz ilaçlarının işe yaramadığını biliyoruz.

UYARI: Gaz damlalarına başvurmadan önce lütfen araştırmanızı iyi yapın. Kolik için (gereksiz yere) uzun soluklu kullanılan gaz ilaçlarının tembel bağırsak sendromuna yol açtığı birçok makalede yer almaktadır.

Happiest Baby lisanslı Baby Touch, kolik eğitimi ile kolik kabus olmak zorunda değil!

Kolik semptomları nelerdir?
Bize kolik diye başvuran birçok annenin bebeği çok nadiren kolik çıkıyor. Saat 18:00’de tüm bebeklerin melatonin salgısı başlar. Melatonin salgılandığında, eğer o gün kafi miktarda beslenmediyse ağlama sebebi gün boyunca biriken kalori açığıdır, kolik değildir.
Kafi beslendiği halde, gün içinde kafi uyuduğu halde, her gün kurulu saat gibi belirli saat aralıklarında bebeğiniz ağlıyorsa eğer, bu ağlama krizleri 3 saat sürüyorsa, her gün aynı saat diliminde başlıyorsa bebeğinizde kolik olabilir.

Kolik nedir?
Dr. Harvey Karp, koliğin gaz sancısından ziyade, kayıp 4. trimestre olarak düşünülmesi gerektiğini, bebeğin ana rahmine duyduğu özlemden kaynaklandığını, bu sebeple ana rahminin koşullarını sağladığımızda bebeklerin rahatlama gösterdiğini söylemekte. Baby Touch olarak size bu yöntemleri öğretmekteyiz.

Kolik ne değildir?

  • sinir atma yöntemi değildir,
  • Hazım sorunu – gaz sancısı, kabızlık, kramp değildir,
  • Yiyecek intoleransı veya reflü kaynaklı sindirim problemi değildir,
  • Az gelişmiş sinir sisteminin aşırı uyarılması değildir,
  • Annenin tedirgin olmasının yansıması değildir,
  • Bebeğinizin zorlu kişiliğinin olması değildir.

Kolik eğitimi yüzyüze verilmektedir.