a

Lorem ipsum dolor amet, modus intellegebat duo dolorum graecis

Follow Us
a

Baby Touch’ın Amacı

a

“Bir bebek doğduğunda bir anne doğar”

Anne-baba olmak şüphesiz dünyanın en güzel duygusudur ama aynı zamanda birçok değişim gerektirir. Belki kendinize eskisi gibi zaman ayıramayacak, her gün yeni zorluklarla karşılaşacaksınız. Bebeğinize ve yeni hayatınıza alışmak zaman alacaktır, bunun bir süreç olduğunu unutmayın. Müthiş bir duygusal ve fiziksel bir macera atlattınız ve bu yeni görevinize uygulamalı başlıyorsunuz, üstüne üstelik bir de uykusuzsunuz! Zaman zaman zorlansanız da, unutmayın ki, bebeğiniz için en iyi ebeveyn sizsiniz!

Doğumdan sonra birçok anne kendini yorgun hisseder, günleri düzensiz olur, anneliklerini sorgular ve bebeklerinin gelişimi hakkında endişe duyarlar. Neyi nasıl yapmaları gerektiğini bilemeyebilir, “modern” ve “geleneksel” bebek yetiştirme yöntemleri arasında seçim yapmakta zorlanabilirler.

Baby Touch eğitimleri ile sizlere bebek bakımı ile ilgili farklı alanlarda danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Bebeğinizi büyütürken artık yalnız değilsiniz!

Bebeğinizle duygusal bağ kurmayı bir hadise gibi görmektense, bunun da bir süreç olduğunu bilmeniz çok önemlidir. Bebeğinize her dokunduğunuzda, her konuştuğunuzda, her bakışmanızda bu bağ güçlenecektir. Bebeğinizle duygusal bir bağ kuramadığınızı düşünüyorsanız panik olmayın. Araştırmalar gösteriyor ki, her anne, doğumdan hemen sonra bebeğine adeta aşık olur. Hayatındaki değişiklikler, inişli çıkışlı hormon seviyeleri, uykusuz günler/gecelerden sonra bu sevgi düzeyinde alçalma görülür ve 6 haftalıktan itibaren tekrar çıkmaya başlar.

Anne ve bebek, baba ve bebek arasındaki duygusal bağ, bebeğin fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimi için çok önemlidir.

Anneler genellikle bebek bakımını üstlendikleri için babalar da bazen kendilerini dışlanmış hissedebilirler ve bebekleri ile duygusal bağ kurmak isterler. Baby Touch masaj eğitimiyle bu bağın kurulmasını, güçlenmesini ve kalıcı olmasını destekliyoruz.